Styl

Panáčci PLAYMOBIL jsou na moderním trhu s hračkami opravdovým fenoménem. Od samotného zrodu značky se za třicet let rozšířili do celého světa a mají fanynky a fanoušky všech národností a věkových skupin. Přes zdánlivou jednoduchost nabízejí totiž ohromnou dávku kreativity a s trochou fantazie dokáže snad každý rozehrát zábavný příběh. Barevné figurky doslova zaplavily planetu a firma Geobra nabídla v mnoha sériích přes 7 000 modelů různých staveb, zvířat a dopravních prostředků dokonale
s nimi sladěnými. Samotný panáček za 30 let nezestrárnul, postupem času se však měnila technologie výroby i použité materiály. Dnes jsou figurky vyráběny z těch nejodolnějších a zdravotně nezávadných plastů, které vyvíjí firma BASF.

Všechny výrobky, včetně těch pro nejmenší, mají evropské i světové atesty pro bezpečnost hraček.


Firma Geobra prodala licenci na výrobu hračky do mnoha zemí světa a tak se sortiment panáčků a jejich doplňků mnohonásobně rozšířil. My jsme se na českém trhu mohli zatím setkávat pouze s méně zdařilými falsifikáty. Mnozí z vás si při pohledu na panáčky PLAYMOBIL vzpomenou na českého Igráčka, který byl u nás velmi populární v osmdesátých letech dvacátého století.


Velký potenciál v sobě skrývají série panáčků, které lze podle vaší fantazie libovolně kombinovat. Každý rok je na trhu pouze část z ohromného množství různých modelů. Postupem času Vám budeme na těchto stránkách představovat nejzajímavější výrobky i celé pohádkové světy. Velkolepá rytířská města, pohádkové zámky, pirátská dobrodružství plná divokých bitev, pevnosti a osady na Divokém západě i barevné indiánské vesnice. PLAYMOBIL jsou nejen panáčci, ale i auta, letadla, motocykly, známá i divukrásná zvířata, domy, chaty a tvrze.

Nejen na internetu můžete najít desítky fanouškovských stránek a diskusní fóra, která se věnují PLAYMOBILU. Pořádána jsou i aukce sběratelsky cenných sérií. Na německém knižním trhu jsou k dostání dvě rozsáhlé publikace, které popisují a dokumentují vývoj figurek. Ke 30. výročí firmy byla v roce 2004 uspořádána výstava a velkolepé turné po německých městech s opravdovým rytířským turnajem.

Technická poznámka
Dokonalý design mají nejen figurky PLAYMOBIL, ale i jejich papírové obaly. Aby se k vám panáčci dostali nepoškození, jsou krabice po stranách dobře zalepené. Pokud je nechcete roztrhat, je dobré zahřát přes kousek látky bok krabice žehličkou. Lepidlo se roztaví a obal zůstane neporušený.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.