Historie

V roce 1876 si otevřel Andreas Brandstätter v bavorském městě Fürthu podnik s železářským zbožím, kde vyráběl ozdobná kování a zámky.
V roce 1908 převzal firmu po svém otci Georg Brandstätter, pod názvem Geobra rozšířil sortiment firmy
o výrobu kovových hraček a pronikl na evropské i zámořské trhy.
V roce 1954 se stal majitelem rodinného podniku Horst Brandstätter a odstartoval slavnou éru firmy.
Do výroby zavedl nový materiál - plastik. Díky originálnímu zařízení na zpracování umělé hmoty slavila firma v roce 1958 velký úspěch s americkou obručí hula-hop.
V roce 1970 dramaticky klesla výroba i prodej plastových výrobků vzhledem k dlouhotrvající ropné krizi, proto hledal Horst Brandstätter nový směr, kam se měla firma ubírat.
V roce 1974 vstoupila Geobra na trh s novou značkou, která za posledních třicet let proslavila firmu na celém světě, se značkou PLAYMOBIL.

 

Počátkem sedmdesátých let navrhl hlavní designér firmy Hans Beck (1929-2009) novou hračku - panáčka, který má pohyblivé ruce a nohy, otáčí hlavou a má přátelský výraz.


Pro hračkářský veletrh v roce 1974 připravil několik kolekcí, kterým dominovaly sympatické figurky. Jednoduchý nápad přesně odpovídal zájmu malých i velkých zákazníků.Marketingový plán příliš nevycházel, protože obchodníci nový výrobek příliš dobře nepřijali. O to větší nadšení ale projevily děti a jejich rodiče. PLAYMOBIL od roku 1975 zaznamenal ojedinělý úspěch nejen v Německu, ale i na celém světě. Jen několik let po uvedení na trh se stal nejprodávanější německou hračkou a toto místo zaujímá dodnes.Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.